Jak řešit dluhy z půjček? Třeba konsolidací či oddlužením

20. prosinec 2013 | 05:21

Když splácení půjček přeroste přes hlavu, je jednou z možností konsolidace půjček. V horším případě na řadu přichází možnost oddlužení.

Mnohé banky začaly nabízet v rámci "přetahované" klientů bankovní produkt konsolidace půjček. Je to vhodné zejména pro ty, kteří mají několik půjček třeba u různých bank. Díky tomuto produktu všechny tyto půjčky lze sloučit do jedné.

Má to několik výhod, především měsíční splátky se sníží. Ovšem má to i nevýhodu, že celkově klient zaplatí více, protože všechny půjčky bude hradit delší dobu, než předpokládal.

Více o konsolidaci: Co je a jak vyhlásit osobní bankrot

Konsolidace

Čím je dosažena nižší měsíční splátka? Především nižším úročením. Rovněž lze počítat s přizpůsobením parametrů nového úvěru aktuálním potřebám.

Konsolidace půjček je vhodná především u spotřebitelských půjček a úvěrů od splátkových společností. Také lze konsolidovat úvěry čerpané prostřednictvím kreditních a splátkových karet nebo kontokorenty.

V současnosti konsolidaci úvěrů nabízejí třeba Komerční banka, GE Money Bank, Česká spořitelna, ČSOB, CitiBank, UniCredit Bank, Raiffeisenbank či LBBW Bank.

Oddlužení

Oddlužení je šance především pro ty, kteří jsou schopni věřitelům zaplatit aspoň 30 % dluhů během pěti let. Po uplynutí této doby je dlužník osvobozený od placení zbytku svých dluhů.

Oddlužení se říí insolvenčním zákonem a rozhoduje o něm soud. Rozhodnutí o způsobu oddlužení je ponecháno v kompetenci nezajištěných věřitelů.

Povolení oddlužení lze řešit dvěma způsoby. Plněním splátkového kalendáře nebo zpeněžením majetkové podstaty. Více se využívá oddlužení pomocí plnění splátkového kalendáře.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář

Reklama

Čtěte také...

Úvažujete o půjčce? Dejte si pozor na RPSN, splátky a sankce u nebankovních půjček

Půjčit si peníze u tzv. nebankovních subjektů často vytrhne pověstný trn z paty. Když banka nepomůže, přichází na řadu poskytovatelé půjček. Je ale důležité si dát pozor na RPSN, výši splátky či sankce.

Jak ušetřit na plynu? Třeba změnou tarifu nebo dodavatele

Tak jako u pojištění i u plynu lze změnit dodavatele či aspoň tarif- Jsou ale jisté podmínky, které je nutné dodržet.


Co je a jak vyhlásit osobní bankrot

Osobní bankrot, neboli oddlužení je nejkrajnější možností, jak se zbavit dluhů. Dlužník ale musí splnit podmínky, aby na sebe tento bankrot mohl vyhlásit.

Jaké uzavřít úrazové pojištění a cestovní pojištění kvůli lyžování?

Zima je obdobím zimních sportů, zejména lyžování a běžkování. Je vhodné uzavřít úrazové pojištění v kombinaci s cestovním, zvláště při výjezdu do zahraničí.Magistrát má nový videopořad s názvem Pražská zastavení

Magistrát má nový videopořad s názvem Pražská zastavení

20/4 / Pod názvem Pražská zastavení připravil pražský magistrát nový nepolitický videopořad. Jedná se o sérii videí z míst v metropoli, která jsou většinou známá, ale …Jak léčit vbočený palec a kladívkové prsty?

Jak léčit vbočený palec a kladívkové prsty?

10/4 / Mezi časté a nepříjemné deformity nohou řadíme mimo jiné vbočený palec, kladívkové prsty a ostruhy na patě. Důležitým aspektem, který jejich vznik ovlivňuje, je…


Nedaří se vám otěhotnět? Příčinou může být i stres v práci

Nedaří se vám otěhotnět? Příčinou může být i stres v práci

30/4 / Snažíte se o miminko, ale nedaří se vám to? Pokud jste již vyzkoušela všechny doporučené polohy, nasadila magické bylinky a mnohé další „zaručené“ metody, vězte…Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Nicole

pátek, 12. únor 2021
05:44

Hey! Love your website, but we couldn\'t find you on Instagram -- are you on there??

This might be because you don\'t have enough followers to show up in our systems.

If you need some help, here\'s how other businesses are getting 150-500 new followers per week, with little work:
https://fantasticmarketingplan.link/wal/?=jaknapenize.cz

Keep up the great work!
Nicole


964 East Badillo Street St. Unit2055
Covina, CA 91724

If you prefer not to receive commercial messages regarding Instagram for your website, please opt out here:https://www.fantasticmarketingplan.link/out.php/?site=jaknapenize.cz


posted by: Nicole [Odpovědět]