Jak ušetřit na plynu? Třeba změnou tarifu nebo dodavatele

22. prosinec 2013 | 01:00

Tak jako u pojištění i u plynu lze změnit dodavatele či aspoň tarif- Jsou ale jisté podmínky, které je nutné dodržet.

Sice to zní hezky, ale až tak snadno změnit dodavatele plynu nelze. Výpovědní lhůta je obvykle tři měsíce.

Změnou dodavatele lze ušetřit. Ale jak a do jaké výše? Úspora je vždy vztažená k výši spotřeby. Jiné výchozí podmínky bude mít ten, kdo plyn používá jen na občasné či pravidlené vaření. A ten, kdo plynem topí.

Právě kvůli vytápění plynu lidé často přemýšlí, jak ušetřit. Ten, kdo vytápí, tak změnou dodavatele může získat největší úsporu.

Před změnou dodavatele je vhodné se zaměřit na propočet spotřeby a ceny, posléze výběru tarifu. Spotřebu lze zjistít ve vyúčtování. Poté lze využít nějaký srovnávač energií, který provnává různé nabídky.

Jakmile si klient vybere dodavatele, pro dokončení smlouvy bude potřebovat poslední fakturu od současného dodavatele. V ní jsou všechny potřebné údaje k vyplnění smlouvy. Ta bude následně zaslána k podpisu a následně se posílá zpět dodavateli plynu.

Kdy lze odstoupit od smlouvy

Jak lze odstoupit od smlouvy se stávajícím dodavatelem? Je důležité, zda smluvní vztah je uzavřen na neurčito nebo na dobu určitou. U neurčito je pravidlo tříměsíční výpovědní lhůty.

Naopak u smlouvy na určito je nutné počkat na vypršení  termínu smlouvy. Také lze odstoupit v případě, že dodavatel plynu změní obchodní podmínky.

Změna tarifu

Další možností je změna tarifu u stávajícího dodavatele. Je to vhodné zejména u těch případů, kdy někdo plynem topí, ale má tarif na vaření. Většinou jsou dražší sazby.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář

Reklama

Čtěte také...

Jak řešit dluhy z půjček? Třeba konsolidací či oddlužením

Když splácení půjček přeroste přes hlavu, je jednou z možností konsolidace půjček. V horším případě na řadu přichází možnost oddlužení.

Zvolit spořící účet, nebo termínovaný vklad?

Banky a záložny nabízejí dva typy spořících produktů: klasický spořící účet a termínovaný vklad. Přestože jde o podobný produkt, přece jen jsou rozdíly.


ČSOB, Komerční banka, Česká spořitelna či Raiffeisenbank mění od ledna 2014 bankovní poplatky

ČSOB, Komerční banka, Česká spořitelna či Raiffeisenbank mění od ledna 2014 bankovní poplatky

Největší banky od ledna 2014 mění sazebníky. Některé zlevní, avšak u nejvíce využívaných služeb spíše zůstanou ve stejné výši. Co lze čekat od České spořitelny, Komerční banky, ČSOB nebo Reiffeisenbank?

Úvažujete o půjčce? Dejte si pozor na RPSN, splátky a sankce u nebankovních půjček

Půjčit si peníze u tzv. nebankovních subjektů často vytrhne pověstný trn z paty. Když banka nepomůže, přichází na řadu poskytovatelé půjček. Je ale důležité si dát pozor na RPSN, výši splátky či sankce.
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!