Jaké uzavřít úrazové pojištění a cestovní pojištění kvůli lyžování?

16. prosinec 2013 | 05:03

Zima je obdobím zimních sportů, zejména lyžování a běžkování. Je vhodné uzavřít úrazové pojištění v kombinaci s cestovním, zvláště při výjezdu do zahraničí.

Předpokládejme výchozí situaci, že klient lyžař má uzavřenou dlouhodobou pojistku na úrazové pojištění. K tomu plánuje cestu do zahraničí, třeba do Alp, kde bude lyžovat.

Doporučuje se uzavřít cestovní pojištění. Avšak to, které zahrnuje lyžařskou aktivitu.

Především není dobré se spoléhat na klasické české zdravotní pojištění a Evropský průkaz zdravotního pojištění (modrá karta). Pokud je klient za hranicemi, je vhodné mít cestovní připojištění.

To v různých formách balíčků nabízejí všechny pojišťovny, ale i ty zdravotní jako např. VZP.

V těchto balíčcích pro lyžaře a snowboardisty je pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, smrt úrazem, doba nezbytného léčení, pojištění odpovědnosti, pojištění zavazadel či pojištění právní ochrany. Některé pojišťovny nabízejí i zásah horské služby související nebo pojištění pro případ jednorázové hospitalizace.

Jaký je rozdíl mezi úrazovým a cestovním pojištěním

Především je nutné zdůraznit, že obě pojištění jsou dobrovolná. U úrazového pojištění je roční lhůta, klient pojišťovny si úrazové pojištění platí roční částkou a je odškodněn finančně za úraz (např. zlomená ruka).

Pokud lyžař má uzavřené úrazové pojištění a zraní se v zahraniční, třeba v Alpách, bude odškodněn českou pojišťovnou za úraz, nikoliv ale za léčebné výlohy.

Za lékaře, hospitalizaci v nemocnici, za zásah horské služby - to vše si bude muset nepojištěný lyžař zaplatit sám. Aby tak činit nemusel, je vhodné mít uzavřené cestovní pojištění.

To lze uzavírat i pouze na ty dny, kdy klient bude v zahraničí. Právě cestovní pojištění v sobě zahrnuje léčebné výlohy (viz výše).

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář

Reklama

Čtěte také...

Jaké jsou novinky v pojištění vozidel pro rok 2014 u pojišťoven?

Pojišťovny nachystaly pro rok 2014 novinky v produktu povinného ručení vozidel. Chtějí alespoň kompenzovat zdražení, získat nějakou konkurenční výhodu a odlišit se od ostatních. V přehledu přinášíme základní novinky.

Jak a odkdy absolvent školy platí zdravotní a sociální pojištění

Jak a odkdy absolvent školy platí zdravotní a sociální pojištění

S červnem a koncem školy se pro absolventy středních škol či odborných učilisť stává strašákem placení zdravotního a sociálního pojištění. To samé se týká i těch, kteří neodmaturovali v základním termínu a školu si prodlužují. Odkdy se na ně nevztahuje placení povinných plateb státem?


Ceny pojištění auta u povinného ručení v roce 2014 vzrostou

S novým občanským zákoníkem lze předpokládat, že vzrostou náklady na odškodnění hlavně kvůli novému výpočtu na zdraví. S tím souvisí i zdražení povinného ručení vozidel.

Jak na důchody, nemocenské pojištění či pojistné na sociální zabezpečení

Nový rok přinese změny v oblasti práce a sociálních věcí. Mění se například podmínky pro získání průkazu osoby se zdravotním postižením, zvyšují se důchody a náhradu mzdy bude zaměstnavatel vyplácet opět jen po dobu prvních 14 dnů.
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!