Jaké jsou novinky v pojištění vozidel pro rok 2014 u pojišťoven?

9. prosinec 2013 | 05:43

Pojišťovny nachystaly pro rok 2014 novinky v produktu povinného ručení vozidel. Chtějí alespoň kompenzovat zdražení, získat nějakou konkurenční výhodu a odlišit se od ostatních. V přehledu přinášíme základní novinky.

Vybrali jsme produkty pojištění vozidel u pojišťoven: Allianz, AXA, Česká pojišťovna, Česká podnikatelská pojišťovna (ČPP), ČSOB Pojišťovna, Generali, Hasičská vzájemná pojišťovna, Kooperativa, Slavia, Triglav, Uniqa, Wüstenrot.

Allianz

Spolu s povinným ručením na rok klient získá bezplatné pojištění pro případ krádeže. Tento bonus je určen především pro vozy v hodnotě do 100 000 korun.

AXA

Pojišťovna plánuje novinky až na jaro 2014. Zatím AXA zveřejnila pouze záměr rozšířit bonus pro dobré řidiče na 60 procent.

Česká pojišťovna

Ke třem nejvyšším variantám povinného ručení nabízí chytrý telefon nebo garanci ceny na tři roky. Více o fixaci: Ceny pojištění auta u povinného ručení v roce 2014 vzrostou. Navíc k dispozici je i aplikace pro smartphony v nové a vylepšené verzi.

Česká podnikatelská pojišťovna

Pojišťovna nachystala pro ty, kteří do konce roku uzavřou smlouvu o povinném ručení, zdarma úrazové pojištění řidiče a pojištění vozíku nebo malého motocyklu.

ČSOB Pojišťovna

Úrazové pojištění Rento se vztahuje na řízení jakéhokoliv vozidla (soukromé, půjčené, služební) a zaručuje doživotní rentu při dopravní nehodě s trvalými následky po úrazu způsobeném dopravní nehodou. Cena se liší podle věku řidiče a zvolené varianty pojištění.

Generali

Ti, kteří do ledna 2014 sjednají pojištění v nejvyšší variantě CarFix, nabízí Generali fixaci ceny po dobu tří let. Zároveň ten, kdo si sjedná pojištění, získá úrazové pojištění řidiče a dálniční známku na rok 2014.

Hasičská vzájemná pojišťovna

Pojišťovna uznává bonus u povinného ručení až do 60 procent. Do výše 50 procent pojišťovna bonus převádí i na havarijní pojištění. U varianty Nadstandard nemá první škoda vliv na bonus.

Kooperativa

Tato pojišťovna nabízí tzv. 100proservis s naturálním plněním. V případě poškození vozu zajistí pojišťovna odvoz, opravu, vyčištění a předání majiteli. U totální škody nebo odcizení vozidla pojišťovna sežene jiné vozidlo v odpovídající kvalitě.

Slavia

Pojišťovna Slavia rozšiřuje nabídku připojištění skel. Nově bude s limity 5,10,15 a 25 tisíc korun. K povinnému ručení v rámci balíčku Kufr výhod klient získá pojištění pokut Kryštof nebo cestovní Europojištění na rok zdarma.

Triglav

Pojišťovna nově zavádí asistenční služby pro vozidla nad 3,5 tuny včetně asistenční pomoci do 50 000 korun v případě vyproštění z terénu.

Uniqa

Uniqa nabízí SafeLine Rent+ Pojištění s krabičkou, která má nárazové čidlo a umí samostatně kontaktova asistenční službu. A to třeba v případě autonehody. Palubní jednotku dostane klient do pronájmu po dobu trvání pojistné smlouvy.

Wüstenrot

U této pojišťovny lze nově uzavřít připojištění odcizení vozidla a připojištění pro případ živelní události a střetu se zvířetem. Každé z nich lze sjednat za 700 korun ročně. Povinné ručení lze vypovědět v průběhu pojistného období.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář

Reklama

Čtěte také...

Jaké uzavřít úrazové pojištění a cestovní pojištění kvůli lyžování?

Zima je obdobím zimních sportů, zejména lyžování a běžkování. Je vhodné uzavřít úrazové pojištění v kombinaci s cestovním, zvláště při výjezdu do zahraničí.

Ceny pojištění auta u povinného ručení v roce 2014 vzrostou

S novým občanským zákoníkem lze předpokládat, že vzrostou náklady na odškodnění hlavně kvůli novému výpočtu na zdraví. S tím souvisí i zdražení povinného ručení vozidel.


Jaké slevy dávají pojišťovny u povinného ručení?

Každá pojišťovna k povinnému ručení poskytuje bonusy. Dalším zvýhodněním k základní ceně za pojištění jsou i slevy. Jsou výběrové a není na ně nárok.

Stavební spoření od roku 2014 lze snadněji dědit

Změny ve stavebním spoření je nutné očekávat i v roce 2014. Jednou z velkých výhod je snazží možnost stavební spoření dědit.
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!